Utrata wagi dzięki świeżym sokom owocowym

Odchudzanie sokami

Jesteśmy głodni, kiedy czegoś w naszym organizmie brakuje i chcemy to uzyskać poprzez drogę pokarmową. Niestety, nasza współczesna dieta jest pełna żywności wysoko przetworzonej, tak zwanych pustych kalorii, więc żeby otrzymać odpowiednią ilość enzymów czy witamin musimy zjeść bardzo dużo i przez to zyskujemy na wadze. Obróbka termiczna po prostu zubaża naszą żywność. Kiedy przesiadamy się na soki owocowe lub po porostu włączamy je do naszej diety, otrzymujemy składniki, których prędzej mieliśmy bardzo mało. Organizm jest w stanie to bardzo szybko zauważyć i nie jesteśmy już tak często głodni.

Bardzo łatwo można zauważyć, że poprzez przyjmowanie świeżo wyciskanych soków nasz organizm przestaje domagać się dodatkowych ilości jedzenia. Nie ma bowiem braków różnych substancji obecnych normalnie tylko w śladowych ilościach w pożywieniu. Największą rolę spełniają tutaj soki warzywne, ponieważ znajduje się w nich cała masa mikroelementów nieobecnych w gotowanym mięsie i podobnych typowych dla naszej diety produktach.

Osoby regularnie pijące nawet niewielkie ilości soków bardzo często mówią, że czują się dziesięć lat młodsze, mają więcej energii i po prostu poprawia się ich samopoczucie. Silniejszy organizm po prostu lepiej pracuje i przekłada się to nawet na skuteczniejszy układ odpornościowy, lepszą koncentrację i młodszy wygląd.

Zdrowe soki

Picie świeżych soków

Przygotowywanie soków owocowych i warzywnych jest bardzo proste. Wystarczy tylko dobra wyciskarka i kilka minut, by przygotować dobre dla naszego zdrowia i smaczne danie. Dzięki niemu uzupełnimy zapasy składników odżywczych, których w diecie jest zazwyczaj bardzo mało. Przygotowanie szklanki soku trwa zaledwie kilka minut, a fakt, że znajdzie się nim cały żywy owoc jest naprawdę niesamowicie ważny. Stanowi on inwestycję w nasz stan zdrowia, ponieważ pozwala naszemu organizmowi pracować w sposób idealny.

Zresztą soki owocowe i warzywne są znakomite w smaku i stanowią świetne uzupełnienie innych posiłków lub posiłek sam w sobie. Osoby, które ich próbują, stają się często ich entuzjastami nie dla zasady, ale właśnie dla przyjemności. Dla sków owocowych nie ma tak naprawdę żadnej alternatywy, ponieważ nie da się podać do obiadu niczego, co mogłoby w równym stopniu zrekompensować wszystkie braki w naszej diecie.

Autor

Justyna Grzybowska

Redakcja szybkarandka24.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@szybkarandka24.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylu życia.

Dlaczego warto skorzystać z wyciskarki do soków?
Jaki wpływ na nasze zdrowie mają wyciskane soki?
Z jakich owoców i warzyw wyciskać soki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu