Najlepsze owoce na sok i ich właściwości zdrowotne – poznaj przepisy. Cz.I

Wyciskarki do soków

Na sok z wyciskarki można przeznaczyć praktycznie każdy owoc lub warzywo. W zależności od tego jakie owoce użyjemy sok może nam wyjść bardziej gęsty, zbliżony konsystencja do musu, lub rzadszy, bardziej klarowny. Bez względu jednak na to jaką będzie miał postać, jednego możemy być pewni – będzie pełen witamin, minerałów, enzymów i innych cennych składników odżywczych. Jakie owoce polecane są na soki to zależy czego spodziewamy się uzyskać, każdy owoc ma swoje właściwości zdrowotne i upiększające.

Sok z ananasów

Dziś skupimy się na właściwościach soku z ananasów i z arbuza. Ananas zawiera bardzo dużo bromu, jest to jego najcenniejszy dar dla organizmu. Brom ma właściwości przeciwzapalne i znakomicie działa na wszelkie problemy ze stawami, co dla wielu osób jest ważną informacją. Oprócz tego w ananasie znajduje się duża ilość witaminy C, więc przy okazji podniesie się też nasz poziom odporności oraz bariera jaką tworzy organizm przed działaniem wolnym rodników na przyśpieszone starzenie się organizmu. Substancje zawarte w ananasie potrafią także rozpuścić zatory jakie tworzą się w naczyniach krwionośnych, a także mają właściwości oczyszczające i antytoksyczne, zatem pomagają w leczeniu wszelkich oparzeń, wrzodów czy ropni.

Ananasy są także wskazane w terapii po operacjach chirurgicznych, ponieważ znakomicie oczyszcza organizm z martwych komórek, a do tego jak już wspomnieliśmy ma działanie przeciwzapalne. W ananasie znajdują się też enzymy trawienne, głównie betaina oraz bromelina, która jest substancją naturalną, rozkładającą białka, a tym samym pomaga w trawieniu produktów, zwłaszcza mięsa.

Właściwości ananasa

Ananas pomaga też w profilaktyce i walce z osteoporozą oraz działa leczniczo na wszelkie złamania i uszkodzenia kości. Ananas od wieków był stosowany jako naturalny lek w wielu plemionach indiańskich zamieszkujących południowa Amerykę. Sok z nich był stosowany jako lek doustny, ale okłady ananasa były wykorzystywane przy leczeniu różnorodnych stanów zapalnych skóry.

Sok z arbuza

Arbuzy to bogactwo likopenu, czyli silnego antyutleniacza, który skutecznie zapobiega nowotworom oraz chorobom układu sercowo- naczyniowego. Arbuzy to skuteczna broń przeciw zawałom serca, co potwierdziły badania wśród osób które stosowały dietę bogatą w likopeny. Ten owoc to również bogate źródło potasu, który chroni przed udarem mózgu, witaminy C, A oraz beta karotenu. Nadają się do każdej wyciskarki, a o ich walorach smakowych nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Autor

Marcin Woźniak

Redakcja szybkarandka24.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@szybkarandka24.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylu życia.

Dlaczego warto skorzystać z wyciskarki do soków?
Jaki wpływ na nasze zdrowie mają wyciskane soki?
Z jakich owoców i warzyw wyciskać soki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu