Chcesz założyć bar z sokami? Poznaj najlepsze przepisy na soki

Czy jesteś właścicielem baru i zastanawiasz się, jak zwiększyć liczbę produktów oferowanych klientom? Oferowanie świeżych soków owocowych może być jednym ze sposobów, które możesz wykorzystać, aby rozwinąć swoją działalność i przyciągnąć klientów. Większość ludzi w całym kraju interesuje się sokami owocowymi i warzywami ze względu na zalecenia i wytyczne dietetyczne obowiązujące w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie są zobowiązani do spożywania kilku filiżanek soków owocowych i warzyw, ale niestety tylko 30% z nich spełnia te wytyczne.

Mimo że część Amerykanów nie ma pojęcia o sokach owocowych, większość z nich nie ma do nich dostępu. Będziesz oferować produkty, na które jest duże zapotrzebowanie, zwłaszcza wśród entuzjastów zdrowia. Jeśli masz niewiele lub nie masz żadnych informacji na temat soków owocowych, nie martw się, oto kilka prostych przepisów na sok, które możesz wykorzystać w swoim barze.

1. Pomarańcza z marchewką
Istnieje kilka przepisów na bary z sokami, ale wśród nich wyróżnia się marchewkowo-pomarańczowy. Sok pomarańczowy zawsze był doskonałym napojem o poranku. Jeśli jednak chcesz przenieść sok pomarańczowy na inny poziom, musisz dodać do niego marchewkę i poprawić jego i tak już słodki smak. Dzięki urządzeniu do produkcji świeżego soku pomarańczowego można zacząć oferować coś, do czego klienci nie są przyzwyczajeni, tworząc w ten sposób niszę.

2. Jarmuż z ogórkiem i jabłkiem
Ogórki mogą być doskonałym dodatkiem do wszystkiego i zawsze zapewnią Twoim klientom niekończące się orzeźwienie. Jednak dodając do nich kilka składników z przepisu baru sokowego, takich jak jabłka, dodasz potrzebną naturalną słodycz. Z drugiej strony, jarmuż dostarcza bardzo potrzebnych składników odżywczych, które są dostępne w zielonych warzywach. Trzy przepisy na sok z baru dają kombinację, która przynosi niekończące się korzyści, jeśli chodzi o soki owocowe i warzywne.

3. Typowy pomidor
Oferując swoim klientom szklankę soku pomidorowego, rozpoczniesz dzień. Sok pomidorowy jest pikantny, orzeźwiający i bardzo dobrze wpływa na pracę mózgu, zwłaszcza rano. Dobry sprzęt do wyciskania soku i najlepsze dojrzałe pomidory z winorośli sprawią, że klienci będą mieli nienasycony apetyt na sok pomidorowy. Używaj pomidorów romańskich i śliwkowych, ponieważ są one bardzo soczyste i dostępne przez cały rok.

4. Arbuz i cytryna
Arbuz i cytryna mają bardzo odmienne smaki i aromaty. Sok z arbuza jest słodki, natomiast cytryna ma smak kwaśny, podobnie jak inne owoce cytrusowe. Można połączyć te dwa owoce i uzyskać smak, który nie ma sobie równych. Przepis na bar z dwóch soków ma zrównoważony skład odżywczy - melon dostarcza naturalnych cukrów i przeciwutleniaczy, a cytryna pomaga w spalaniu nadmiaru tłuszczów w organizmie.

5. Berry Ginger
Czekolada i inne cukierki to największe słodycze kupowane w barach szybkiej obsługi. Co powiesz na zastąpienie ich naturalnymi cukrami i przeciwutleniaczami obecnymi w jagodach? Dzięki dobremu połączeniu jagód i imbiru uzyskasz jeden z najlepszych smaków soków owocowych. Jest to smak antyoksydacyjny, który doskonale sprawdza się w okresie letnim. Dzięki certyfikowanym sokowirówkom można uzyskać wystarczającą ilość soku, aby zadowolić klientów w gorące lato.

6. Pyszny ananas
Ananasy są powszechnie znanym owocem na całym świecie i wiele osób spożywa je na surowo. Jednak w różnych sklepach w całym kraju pojawiły się soki z tego owocu. Można zaopatrzyć się w komercyjną automatyczną sokowirówkę i przygotowywać pyszny sok ananasowy w swoim zakładzie, unikając magazynowania przetworzonych soków ananasowych. Klienci są zawsze zainteresowani naturalnie przygotowanymi produktami spożywczymi i chętnie sięgną po Twój sok ananasowy kosztem przetworzonych soczystych napojów.

Po przeanalizowaniu swoich klientów i ich specyficznych potrzeb alkoholowych, zdasz sobie sprawę, że znaczna część z nich to miłośnicy soków owocowych. Wystarczy zdobyć przepis na sok i wypróbować go z klientami, zanim zaczniemy działać pełną parą, wprowadzając kilka przepisów i smaków soków. Należy jednak upewnić się, że w zakładzie znajduje się odpowiednia sokowirówka.

Autor

Justyna Grzybowska

Redakcja szybkarandka24.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@szybkarandka24.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylu życia.

Dlaczego warto skorzystać z wyciskarki do soków?
Jaki wpływ na nasze zdrowie mają wyciskane soki?
Z jakich owoców i warzyw wyciskać soki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu