Wyciskarka Kuvings - dlaczego jest najlepsza do wyciskania całych owoców?

Wolnoobrotowa wyciskarka

Wyciskarka to świetna inwestycja w nasze zdrowie. Dzięki niej można własnoręcznie w domu przygotowywać różnorodne soki z owoców i warzyw, które smakują całej rodzinie. Smaki można dowolnie komponować, zatem na nudę nie ma tu miejsca, a tylko na pozytywne oddziaływanie świeżych witamin i minerałów jakie dostarczamy do organizmu wraz z sokiem. Wyciskarki wolnoobrotowe są pod tym względem niezastąpione i dają nam najlepszej jakości sok, pełen drogocennych składników odżywczych.

Wyciskarki pomogą nam nie tylko w przygotowaniu soków, ale też musów, sorbetów, mleka sojowego, tofu, masła orzechowego i naturalnego, makaronów, są zatem nieocenioną pomocą w kuchni dla każdej gospodyni. Mają wbudowane specjalne funkcje, dzięki którym zmielimy, utrzemy czy wymieszamy odpowiednie składniki, co pomoże w przygotowaniu wielu dań. Wszystko to sprawia, że wyciskarki stanowią jeden z ciekawszych i bardziej potrzebnych sprzętów małego AGD jakie możemy mieć w domu.

Produkcja soku

Jeśli chodzi o przygotowanie soku, to wyciskarki pozwalają nam na produkcję soku z większych kawałków lub nawet całych owoców. To tez jest bardzo ważne dla wielu osób, które nie zawsze mają czas na krojenie wszystkiego w małe kawałeczki. We wlocie urządzenia bez problemu zmieścimy pomarańcze, jabłka, mandarynki i inne owoce lub ich duże kawałki. Bardzo dużo osób docenia i cieszy łatwość przygotowania pysznych napojów.

Świeży sok

W wyciskarkach pionowych na składniki soku oddziałuje siła grawitacyjna i zazwyczaj do popchania owoców nie trzeba wiele siły lub wcale, a to po prostu jest wygodne. W sokowirówkach nie mamy takiego komfortu, choć może czas przygotowania soku jest krótszy, to jednak komfort pracy i jakość soku znacznie odbiega od tego co oferuje nam wyciskarka.

Wyciskarka ślimakowa Kuvings

Sok wyciskany z wyciskarki i sokowirówki ze względu na walory smakowe nie będzie się dużo różnił. Jednak skład soku i wygoda pracy przy obu urządzeniach to cała potęga wyciskarek. W wyciskarce owoce są miażdżone, nie pocięte, więc zachowują znacznie więcej składników odżywczych. Wolnoobrotowa praca wyciskarki zapewnia też dłuższy termin przydatności do spożycia oraz nie powoduje utleniania się składników takich jak witaminy i minerały.

Bardzo dużo zależy od modelu wyciskarki jaki zdecydujemy się zakupić, a tutaj ważne jest dokładne rozważenie wszystkich korzyści płynących z używania konkretnego modelu. W wyciskarce Kuvings możemy wyciskać całe owoce, wykonywać szereg czynności dodatkowych, mając przy tym odpowiedni komfort pracy.

Autor

Magdalena Cichocka

Redakcja szybkarandka24.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@szybkarandka24.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylu życia.

Dlaczego warto skorzystać z wyciskarki do soków?
Jaki wpływ na nasze zdrowie mają wyciskane soki?
Z jakich owoców i warzyw wyciskać soki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu