Z jakich owoców warto wyciskać sok? Poznaj ich właściwości zdrowotne cz II

Mus z bananów

Banany wzmacniać będą serce i układ mięśniowy. Chronią przed wyczerpaniem oraz zaburzeniem trawienia. Z bananów oczywiście nie da się przygotować soku, ale tylko gęsty mus. Bananowy mus to również doskonały składnik deserów oraz lodów, można je również zrobić z pomocą sprzętu, który ma opcję homogenizacji.

Sok z cytryny

Cytryny wyróżniają się najwyższą zawartością witaminy C ze wszystkich owoców cytrusowych. Są one bogate w błonnik i pozbawione tłuszczu oraz sodu. Uważa się, że sok z cytryn hamować będzie wchłanianie tłuszczów z pokarmu przez organizm. Skóra cytryny jest bogata w naturalne substancje roślinne takie jak fitoskładniki zwane również monoterpenami, które mogą chronić przed rozwojem komórek rakowych. Mogą walczyć z już istniejącymi nowotworami. Cytryny są bardzo soczyste, dlatego tego soku jaki uda się z nich pozyskiwać będzie rzeczywiście wiele

Sok figowy

Stosowane są między innymi w leczeniu hemoroidów oraz niektórych typów nowotworów takich jak rak skóry. Są one zalecane przy astmie oraz cukrzycy. Figi są pomocne przy walce z nudnościami i bólami głowy, gorączki czy dusznego kaszlu. Niestety figi nie rosną w naszym kraju i co za tym idzie będzie mogą być trudne w dostępie. Jednak jeśli uda się je jakoś kupić to na pewno sok z nich będzie bardzo wartościowy

Przepis na sok

Sok z granatów

Jeśli chodzi o sok z granatów to lista tego zalet jest bardzo długa. To taki napój, który będzie ujędrniał skórę, zwiększy wytrzymałość mięśni, podnosi poziom energii i wytrzymałości organizmu. Dzięki niemu będzie można sobie radzić między innymi z tkanką tłuszczową, zapobiega powstawaniu zmarszczek i spłyca już istniejące zmarszczki. Będzie można również liczyć na to, że poprawi się również wzrok chroni przed osteoporozą i wspomaga leczenie i zapobiega łamaniu się kości. Sok z granatów będzie także skutecznym lekiem przy różnych zaburzeniach z okresu menopauzy i artretyzmu mogą przyspieszyć gojenie się blizn.

Wyciskarki do soków

Wyciskarki do soków sprawdzać się będą przy wyciskaniu granatów rzeczywiście doskonale modele i poziome i pionowe będą w stanie dobrze sobie z tym radzić. Jeśli chcemy wycisną granat należy uzyskać pestki otoczone miąższem a łupinę należy wyrzucić.

Autor

Marcin Woźniak

Redakcja szybkarandka24.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@szybkarandka24.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylu życia.

Dlaczego warto skorzystać z wyciskarki do soków?
Jaki wpływ na nasze zdrowie mają wyciskane soki?
Z jakich owoców i warzyw wyciskać soki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu